Výrobní proces

 • Materiál:

  Dřevo, které se na výrobu našeho dřevěného nábytku používá pochází převážně z lesů Orlických Hor. Tím, že dřevo roste v náročných podmínkách, jsou letokruhy na kmenech díky horskému podnebí jemnější. V důsledku pomalého růstu je dřevo celkově více odolné proti stárnutí a hodí se tak k výrobě nábytku.
 • Těžba dřeva:

  Veškerá těžba dřeva se provádí v souladu s lesním hospodářstvím. Lesní dělníci za každý poražený strom vysadí dva nové, toto nám zaručuje pokračující existenci nového mladého lesa se zachováním jeho přírodních, ekonomických a ochranných hodnot .
 • Zpracování:

  Ke zpracování samotného dřeva a nábytku se používá převážně ručního nebo elektrického nářadí. Na hrubé opracování se používají motorové pily, kde je mazání řetězů zajišťováno přírodními rostlinnými oleji, nedochází tak ke kontaminaci dřeva ropnými látkami.
 • Údržba:

  Naše dřevěné lavice a stoly jsou téměř bezúdržbové, nejsou-li vystaveny povětrnostním vlivům. Je-li nábytek z masivu vystaven povětrnostním vlivům, doporučujeme pro zachování dlouhé životnosti jeho ošetření lazurovým nátěrem. Dle požadavků zajistíme jeho lazurování. Na výběr je z několika možných barevných odstínů.
 • Doba realizace

  Vaše objednávky realizujeme zpravidla do 3-4 týdnů od objednání v závislosti na velikosti a složitosti objednávky.
 • Doprava:

  Konečné produkty jsou dle logistických možností každé zakázky expedovány dle zvoleného typu dopravy. U větších zakázek nebo při zakoupení rozměrných sestav je nábytek přepravován v demontovaném stavu. Nabízíme jeho montáž a ustavení dle přání zákazníka.